Logo

SPORT & ZÁBAVA

Obec Strachotín leží na spojnici řady cyklostezek vedoucích nejen podél vodních nádrží Nové Mlýny. V blízkém okolí se nabízí několik míst na koupání a vodní sporty. Milovnící rybaření si také přijdou na své.

KOUPALIŠTĚ

img
Nabízí 12 tobogánů. Šest bazénů z toho tři venkovní, dva vnitřní a jeden s průplavem mezi vnitřním vodním rájem a venkovním prostorem. Dále také saunový svět a 9 prohříváren. Aqualand Moravia nově využívá místní geotermální prameny o teplotě až 46 °C.
img
Koupaliště v Hustopečích nabízí soustavu masážních a relaxačních bazénů s vodotryskem, vodním hřibem, masážními tryskami a podvodním osvětlením pro relaxaci. Dále tobogán, hřiště na beach volejbal atd.
img
Areál koupaliště je v blízkosti komunikace Brno - Vídeň, v krásném prostředí s výhledem na dominanty Mikulova: Zámek a Svatý kopeček. Parkoviště pro osobní auta v blízkosti centra s kapacitou 40 parkovacích míst.

CYKLISTIKA

img
Mikulovská vinařská stezka je uzavřený okruh kopírující hranice Mikulovské vinařské podoblasti. Rovinatý průběh trasy rámují vody řeky Dyje, rybníků a Novomlýnských nádrží. Jižní část uzavřeného okruhu prochází Lednicko-valtickým areálem.

RYBAŘENÍ

img
Sportovní rybolov je povolen na povolenky vydané Rybníkářstvím Pohořelice a.s. a smí být prováděn jen způsobem odpovídajícím zásadám výkonu rybářského práva. Pro provozování sportovního rybolovu je vymezena jižní část obvodové hráze mezi rybářskou základnou.

VODNÍ SPORTY

img
Z historie Jachtclubu Dyje Břeclav Původní jednooddílová TJ Vodní sporty Dyje Břeclav byla založena několika břeclavskými vodáky a jachtaři v sedmdesátých létech se záměrem provozovat oddíl jachtingu na budovaných Novomlynských nádržích na řece Dyji pod Pálavskými vrchy.

JSME I NA FACEBOOKU

img

KONTAKTUJTE NÁS

Adresa: Sklepní 311, 693 01 Strachotín
Mobil: +420 608 476 219
Mobil: +420 608 759 630
Email: x.dagmara@seznam.cz

HISTORIE VINAŘSTVÍ V OBCI STRACHOTÍN

img
Strachotínem prochází Moravská vinná stezka, však je tu velmi dlouhá historie pěstování vína a vinařství se promítá i do znaku obce. K rozšíření vinic v této oblasti přispěli v 16. století Novokřtěnci tzv. Habáni. Ve Strachotíně se Habáni objevili pravděpodobně v roce 1557. V 17. století došlo k velkému rozmachu pěstování vína - vždyť v té době byla spotřeba vína 56 litrů na osobu a rok.